Gebelikte Meme ağrısı

Orada meme ağrısı birkaç nedeni hamilelik sırasında olabilir. En önemli nedeni hormonal değişiklikler ve meme büyümesi vardır. Göğüs gebelik sırasında ağrı hafifletmek için birkaç ev ilaçları bilmek okuma tutun.
Gebelikte meme ağrısı hiçbir şey olağandışı veya nadirdir. Aslında, bir gebeliğin çok erken belirtileri biridir. Memede ağrı, gebeliğin ilk üç aylık dönemde belirgindir. Göğüsleriniz ağrılı, şiş, hassas ve duyarlı hissediyorum. Bundan başlar gebeliğin altıncı hafta dördüncü. En bekleyen kadınlar meme ağrısı kaybolur veya gebeliğin ikinci ve üçüncü üç aylık dönemde azaltır unutmayın. Ancak, bazı yeniden zaman zaman meydana karşılaşabilirsiniz. Birçok faktörler, gebelik sırasında liderliğini göğüs ağrısı. En önemli olanlar burada açıklanmıştır.

Ne Hamilelikte meme ağrısı nedenleri nelerdir?

Meme fibrokistik değişiklikler: Gebelikte meme ağrısı en sık nedeni fibrokistik meme değişir. Bu tür değişiklikler çok küçük kistlerin, sıvı, Meme fibröz doku mevcut dolu şişlik içerir.

Hormon dengesizlik: gibi vücudun hamilelik gelişme çeşitli aşamalarında da oldukça hızlı bir değişim hormon seviyeleri geçmesi hazırlar. Hamilelik döneminde östrojen düzeyi genellikle meme ağrısı sonuçları dengesizlik.

Bulky Meme: Birçok anne meme gebeliğin ikinci veya üçüncü üç aylık dönemde sızdıran şikayet eder. Bu durumda, çünkü meme başlatmak kalın-sıvı denilen kolostrum üretmek. Kolostrum bir sıvı bu yeni-ilk birkaç gün içinde doğan beslenme sağladıysa, meme başlatmak süt önce. Göğüslerinizin göğüs masaj ve cinsel uyarılma sırasında salgılar. Gebeliğin daha sonraki aşamalarında meme ağrısı Bu büyük bir neden. Bu soruna bir çare çok etkili bir bakım defter kullanmaktır.

Değiştirmek Meme şekil ve büyüklük olarak: meme ana işlevi doğum sonrası bebek besleme etmektir. Vücudunuzun yavaş yavaş göğüsler hazırlar. Orada süt oluşumu-oluklar ve süt üreten hücrelerin gebelik sırasında. Bu, meme boyutu büyümeye neden olur. Yağ daha fazla katman göğüsleriniz altında büyümeye başlar. Bu değişiklikler hem şekil ve meme büyüklüğü. Göğüslerinizin neredeyse bir fincan-size anneliğin ilk üç ay içinde büyüyen tutun. Tüm bu faktörlerin sonuçta hamilelik sırasında meme ağrısı neden olur. , Meme ağrısı Nedenleri bakmak daha fazla bilgi için.

Nasıl alleviate meme ağrısı için Hamilelik sırasında?
Göğüslerinizin destekleyen bir sütyen giyin. Eğer ihtiyaç duyulduğunda bile iki veya üç sütyen giymiş, deneyebilirsiniz. Değil hamilelik sırasında memede ağrı daha da kötüye bir sutyen giyiyor.
Bir ya da durumunda bir spor sutyen göğüsleriniz çok hacimli ve ağır yastıklı giymeyi deneyin. Onlar sizin için en uygun olacaktır.
Tuz alımı kısa kes. Tuz hamilelik sırasında vücut göğüsler su tutmak yardımcı olarak meme ağrısı kötüleşebilir.
Bol bol su. Bu akışkanların fazla dışarı Flushing vücudunuzun yardımcı olacaktır.
Kendinizi fiziksel olarak aktif tutun. Yaklaşık 20-25 dakika yürüyüş atın günlük. Biraz ışık ev işleri yaparak tutun.
Ağrı kesici için jinekolog sorun. Genellikle Tylenol reçete olduğunu. Kendi kendine ilaç kaçının.
Ya ısıtma veya buz pedleri konfor sağlar yardımcı olabilir. Test hem birini seçmesi bu sizin için daha uygun iyi.
Yoga ve meditasyon ile vücudunuzun dinlenmek için yardım alın. Bu bile Meme altında gebelik sırasında ağrı tahammül yardımcı olacaktır.
Rağmen gebelik sırasında göğüs ağrısı, özellikle bulky meme ile birlikte, utanç verici rahatsız ve ağrılı, kesinlikle doğal ve zararsız. Yine de bu komplikasyon gebelik belirti ile ilgili her türlü olasılığı ekarte etmek için bir jinekolog danışmanız önerilir.

Share

Yorum yap